Aktualita ze dne 20. 9. 2024

Informace o odložení akce Slibem neuzdravíš

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

chceme Vám oznámit, že po dohodě s Lékařským odborovým klubem – Svazem českých lékařů a Českou lékařskou komorou jsme se společně dohodli, s ohledem na vážnost situace, že nyní upustíme od razantních protestů – podávání výpovědí z přesčasové práce.

Jsme si vědomi toho, že si mnoho z Vás v zaplavených oblastech sáhlo na dno. Podíleli jste se na zvládnutí katastrofálních následků velké vody ve všech částech republiky. Mnoho z Vás povodně postihly osobně. Nechceme abyste teď byli vystaveni dalším časově a psychicky náročným akcím.

Zároveň Vám slibujeme, že všechny požadavky akce Slibem neuzdravíš budeme nadále plně prosazovat v dalších jednáních s vedením ministerstva a vládou. Další jednání proběhne už příští týden.

K přerušení akce padly podrobné informace na včerejší tiskové konferenci, vydali jsme také tiskovou zprávu, kterou najdete v příloze.

Celý záznam tiskové konference je k dispozici na tomto odkazu.

Ohledně platů pro zaměstnance ve veřejných, a zvláště sociálních službách znovu budeme žádat o jednání premiéra. K platům hygieniků se opět sejdeme s ministrem zdravotnictví.

Příští týden ve čtvrtek se sejdeme s ministrem zdravotnictví k úhradové vyhlášce.

Opakujeme, že je nám moc líto, jaké trápení potkalo kolegyně a kolegy ve Slezsku, na Moravě i jinde po republice, když je zasáhly povodně.

Připomínáme, že odborový svaz pomůže všemi způsoby, které jsou v jeho možnostech. Dejte nám vědět, nebojte se na nás obrátit!

Vám Všem, kdo jakkoliv pomáháte s likvidací následků katastrofy a s udržením normálního chodu svých pracovišť patří veliký obdiv a poděkování.